Reklama
Reklama

Tegoroczne dożynki odbędą się w parku Wilsona. Rozpocznie je korowód ulicami miasta

fot. UMP

Pod koniec sierpnia tradycyjnie odbędą się miejskie dożynki.

Nie wszyscy mieszkańcy Poznania zdają sobie sprawę, że na terenie miasta działa ponad 700 gospodarstw rolnych i ponad 300 podmiotów prowadzących działalność zaliczaną do działów specjalnych. Łącznie w stolicy Wielkopolski znajduje się prawie 8500 hektarów użytków rolnych.

Tegoroczne dożynki zaplanowano na 31 sierpnia. Rozpocznie je korowód, który wyruszy o godz. 14 sprzed kościoła p.w. św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej (gdzie wcześniej odbędzie się msza św.). Jego uczestnicy przejdą ul. Śniadeckich do muszli koncertowej w Parku Wilsona.

- Obrzęd dożynkowy przedstawi Zespół Pieśni i Tańca Łany z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na scenie zaprezentują się także Orkiestra Miasta Poznania przy MPK, Zespół Ludowy Stokrotki i Muzykanci. O godz. 17.30 rozpocznie się potańcówka z Kapelą Hałasy - informuje urząd miasta.

W parku Wilsona zaprezentują się również gołębie i drób ozdobny, odbędzie się wystawa pszczelarska, pokaz sprzętu rolniczego czy liczne warsztaty.

Podczas dożynek będzie można również m.in. oznakować rower, a dla dzieci przygotowane będą różnego rodzaju zabawy i animacje.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu
24℃
14℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro