Reklama
Reklama

2 tys. mandatu dla kierowcy ciężarówki. Z niedozwolonym magnesem chciał jechać do Niemiec

fot. WITD Poznań

Inspektorzy WITD z Poznania podczas szczegółowej kontroli zainstalowanego w pojeździe tachografu wraz z impulsatorem skrzyni biegów stwierdzili użycie niedozwolonego urządzenia.

Kontrola została przeprowadzona w ubiegłą niedzielę, na autostradzie A2 przy punkcie poboru opłat w Gołuskach. Wielkopolscy inspektorzy zatrzymali do kontroli pojazd krajowego przewoźnika. Wykonywano nim międzynarodowy przewózdrogowy rzeczy z Polski do Niemiec.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W czasie kontroli i podczas używania niedozwolonego magnesu, tachograf nie zliczał przejechanych kilometrów, ani nie pokazywał faktycznych wskazań dotyczących jazdy. Kierowca miał więc możliwość dowolnej zmiany swojej aktywności podczas prowadzenia pojazdu, na przykład mógł przestawić urządzenie na odpoczynek lub przerwę - tłumaczą inspektorzy WITD w Poznaniu. Użycie magnesu było ingerencją w pracę urządzenia rejestrującego, a skutkiem nierejestrowanie prawidłowego zapisu aktywności prowadzącego pojazd na karcie oraz tachografie cyfrowym - dodają.

Kierowca otrzymał mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych. Taka sama kara grozi osobie zarządzającej transportem w firmie przewozowej, a jej właścicielowi 12 tysięcy złotych w postępowaniu administracyjnym - kończą.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro